Wethouder Jan Martin van Rees heeft het nieuwe beachveld bij sporthal Windmolenbroek officieel geopend. Inwoners kunnen hier vanaf nu samen sporten en bewegen in de buitenlucht. Het beachveld is een tijdelijke sportplek en hoort bij het gemeentelijke plan Sporten en Bewegen in de openbare ruimte.
Sporten dichtbij huis
Het beachveld ligt naast sporthal Windmolenbroek. Van april tot en met september kunnen inwoners het veld vrij gebruiken. Ook worden er sportactiviteiten georganiseerd, samen met Sportbedrijf Almelo en sportverenigingen uit de stad. Iedereen uit de wijk en uit Almelo is welkom om mee te doen.
De gemeente Almelo wil dat inwoners makkelijker kunnen sporten en bewegen in hun eigen buurt. Daarom heeft de gemeenteraad het plan Sporten en Bewegen in de openbare ruimte vastgesteld. Met dit plan zijn in meerdere wijken sportplekken en routes aangelegd. Het beachveld in de Windmolenbroek is daar een voorbeeld van.
Ontmoeten en bewegen
Wethouder Jan Martin van Rees vindt sportplekken in de buurt belangrijk:
“Met sportplekken zoals dit beachveld kunnen mensen makkelijk bewegen. Het is ook een plek waar buurtbewoners elkaar ontmoeten. Zo zorgen we samen voor een gezonde en fijne wijk.”